سایز بندی تایر انواع تیبا

سایز بندی تایر انواع tiba

مدل ماشین

سایز لاستیک

تیبا   

تایر ۱۷۵/۷۰/۱۳

خودروی تیبا که نام قبلی آن مینیاتور بود، در سال ۱۳۸۷ به عنوان اولین خودروی ملی شرکت سایپا و دومین خودروی ملی کشورمان معرفی شد. شاسی این خودرو اس ۸۱ بوده و موتور آن ام۱۵ است. طراحی این خودرو با همکاری کشورهای ایتالیا و کره انجام شده است. شرکت سایپا با استفاده از تجربه‌های پیشین خود برای خودرو های پراید و ریو توانسته هزینه‌های ساخت و طراحی این خودرو را کاهش دهد.

قیمت این خودرو در ابتدا زیر ۱۰ میلیون تومان قیمت گذاری شد، اما بعدها قیمت آن همراه با افزایش قیمت های خودرو در ایران بسیار افزایش پیدا کرد.

این خودرو در دو مدل سدان و هاچبک که در سال ۱۳۹۱ رونمایی و عرضه شد، موتور این خودرو توسط مگاموتور تولید شده است، از سری موتورهای خوب و کم اصطلاک می‌باشد. از معایب این خودرو میتوان به ایمنی پایین خودرو اشاره کرد.

تیبا در دو تیپ اس‌ایکس و ای‌ایکس تولید می‌شود که مدل ای‌ایکس آن شیشه‌های عقب و آینه‌ها برقی می‌باشد اما در اس‌ایکس دستی، و ای‌ایکس رینگ‌های ۱۴ اینچی دارد اما ای‌ایکس ۱۳ اینچی.

برای تهیه لاستیک مناسب و با قیمت مناسب تیبا با توجه به راهنمایی های سایز بندی تایر انواع تیبا می توانید از فروشگاه دکتر خودرو لاستیک با کیفیت خودروی خود را تهیه کنید.