سایز تایر انواع پورشه

سایز تایر انواع porsche

مدل ماشین

سایز لاستیک

پورشه ۹۱۱ 

تایر ۲۴۵/۳۵ZR20  –  ۲۹۵/۳۰ZR20

پورشه باکستر 

 تایر ۲۳۵/۵۰ZR17

پورشه پانامرا 

تایر ۲۴۵/۵۰ZR18  –  ۲۷۵/۴۵ZR18
پورشه پانامرا۴S

تایر ۲۴۵/۵۰ZR18  –  ۲۷۵/۴۵ZR18

پورشه پانامرا توربو

تایر ۲۵۵/۴۵ZR19  –  ۲۸۵/۴۰ZR19
پورشه کاین

  تایر ۲۵۵/۵۵/۱۸

پورشه کاین S

تایر  ۲۵۵/۵۵/۱۸
پورشه کاین توربو

تایر  ۲۶۵/۵۰/۱۹

پورشه کیمنS 

تایر ۲۶۵/۴۰ZR18  –  ۲۳۵/۴۰ZR18

فردیناند پورشه، طراح و خالق خودروی دوست داشتنی فولکس‌ واگن بیتل، درسال ۱۹۳۱ کمپانی پورشه را در شهر اشتوتگارت تاسیس کرد. در ابتدا کمپانی پورشه در زمینه طراحی موتورهای خودرو و خدمات مشاوره فعالیت می کرد.در بهبوهه جنگ جهانی دوم بود که پسر ارشد فردیناند پورشه،یعنی فری پورشه نیز در کنار پدر مشغول به کار در این کمپانی شد و دعوت نامه ای نیز از طرف آدولف هیتلر مبنی بر همکاری با دولت وقت برای ساخت یکی از موفق ترین خودروهای تاریخ، یعنی فولکس واگن بیتل دریافت کرد.
در ایران نیز تعداد زیادی خودرو پورشه تا قبل از محدودیت‌ها، وارد شدند که بر طبق خبر هایی که از گوشه و کنار درز می کردند، این تعداد پورشه مخصوصا مدل سدان فست بک این کمپانی یعنی پانامرا، از خیلی از کشور های اروپایی و یا عربی نیز بیشتر بوده. پورشه تمرکز زیادی بر روی خودروهای اسپرت موتور عقب داشته که در سالیان دور به دلیل قرار گرفتن موتور در عقب خودرو و تقسیم وزن نامناسب، فرمانپذیری و پایداری این خودرو ها بسیار ضعیف بود. اما پورشه اصرار به قراردادن موتور در قسمت عقب داشت و توانست تا حدود زیادی این ضعف را نیز از بین ببرد. بعدها مدل سدان لوکس این کمپانی یعنی پانامرا و مدل های کراس اوور مانند ماکان و کاین نیز توسط این کمپانی تولید شد.

برای تهیه لاستیک مناسب و با قیمت مناسب پورشه با توجه به راهنمایی های سایز تایر انواع پورشه می توانید از فروشگاه دکتر خودرو لاستیک با کیفیت خودروی خود را تهیه کنید.