سایز لاستیک انواع پراید

سایز لاستیک انواع پراید

مدل ماشین

سایز لاستیک

پراید ۱۱۱  

    تایر ۱۶۵/۶۵/۱۳
پراید ۱۳۱  

    تایر ۱۶۵/۶۵/۱۳

پراید ۱۳۲

      تایر ۱۶۵/۶۵/۱۳
پراید ۱۴۱

      تایر ۱۶۵/۶۵/۱۳

پراید ۱۵۱

      تایر ۱۶۵/۶۵/۱۳
پراید هاج بک

       تایر ۱۶۵/۶۵/۱۳

پراید صندوقدار 

     تایر ۱۶۵/۶۵/۱۳

در سال ۱۳۷۲ پراید در دو نسخه سدان و هاچبک با نام های صبا و نسیم به بازار عرضه شد. مدل‌های ابتدایی این خودرو از فورد فیستا و مزدا ۱۲۱ الهام گرفته شده است، در اصل پراید خودرویی است که مزدا برای شرکت فورد تولید و هر کدام با نام شرکت خود آن‌را عرضه کردند. کیا با تغییراتی در آن، مدل کیا پراید را تولید کرد که در همان ابتدای کار به دلیل ایمنی کم مجوز ورود به بازارهای اروپا و آمریکا را دریافت نکرد. اما به دلیل هزینه کم تولید و قطعات ارزان این خودرو، سال‌ها در ایران تولید می‌شود. از معایب این خودرو به ایمنی پایین آن می‌توان اشاره کرد.

پراید مدل های مختلفی مانند صبا، نسیم، سفری، ۱۱۱ ،۱۳۲ و … دارد که در برخی موارد صرفا طراحی چراغ تغییر کرده است. پراد در طول تاریخ تولید خود در ایران از سه موتور بی۳ از سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۹۳، موتور اج‌پی‌پلاس از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۳ و موتور ام۱۳ از سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۹ استفاده کرده است. تولید این خودرو  به دلیل ایمین پایین  سرنشین در سال ۱۳۹۹ متوقف شد و در حال حاضر تیبا، ساینا و کوئیک جایگزین آن شدند!

برای تهیه لاستیک مناسب و با قیمت مناسب پراید با توجه به راهنمایی های سایز لاستیک انواع پراید می توانید از فروشگاه دکتر خودرو لاستیک با کیفیت خودروی خود را تهیه کنید.