آیا لاستیک ماشین را باید در هوای سرد باد کرد؟

در
دسته بندی ها: لاستیک

آیا لاستیک های ماشین را باید در آب و هوای سرد باد کرد؟

اگر به دنبال این هستید که بفهمید لاستیک های ماشین را در آب و هوای سرد باید باد کرد یا خیر؟

جواب این پرسش بله است. دمای پایین اغلب به معنای کم بودن فشار باد لاستیک است و کم بودن فشار باد لاستیک می تواند باعث رانندگی های خطرناک شود. در این مقاله قصد داریم در مورد رانندگی و محافظت از فشار باد لاستیک در فصل زمستان و آب و هوای سرد صحبت کنیم.

چگونه آب و هوای سر بر روی فشار باد لاستیک تاثیر می گذارد؟  

زمانی که دمای هوا کاهش پیدا می کند، مولکول های هوا آهسته تر حرکت می کنند و روی هم انباشته می شوند. زمانی که دما افزایش پیدا می کند، مولکول های هوا سریع تر حرکت می کنند و بیشتر از هم فاصله می گیرند. این موضوع را می توانید خودتان آزمایش کنید. یک توپ بسکتبال را در هوای آزاد بگذارید و منتظر بمانید. باد توب در هوای سرد صبحگاهی خالی می شود و دوباره در گرمای بعدازظهر باد می شود. زمانی که این موضوع بر روی لاستیک های شما اتفاق می افتد، می تواند بر روی فشار باد لاستیک اتومبیلتان تاثیر بگذارد. به این دلیل که به ازای هر 10 درجه تغییر دمایی که ایجاد می شود، لاستیک ها حدود 1 تا 2 پوند در اینچ مربع کاهش یا افزایش می یابند.

news 125

کاهش فشار باد لاستیک چه مشکلاتی را به همراه دارد؟

کاهش فشار باد لاستیک می تواند باعث افزایش زمان توقف شود. لاستیک هایی که بادشان خالی شده است می توانند زمان ترمز کردن را افزایش دهند و در خیابان های خیس به راحتی می لغزند. از سوی دیگر، کاهش فشار باد لاستیک می تواند اقتصاد سوخت را تضعیف کند. لاستیک هایی که بادشان خالی شده است می توانند میزان گاز را حدود 2 درصد کاهش دهند. یکی دیگر از مسائلی که کاهش فشار باد لاستیک به همراه دارد این است که طول عمر لاستیک کاهش می یابد. کاهش فشار باد لاستیک می تواند طول عمر لاستیک ها را کاهش دهد و آن ها را در معرض آسیب بیشتری قرار می دهد.

چگونه فشار باد لاستیک را بررسی کنیم؟

کاهش جزئی در فشار باد لاستیک را نمی تواند با چشم تشخیص داد، اما می تواند بر روی رانندگی شما تاثیر بگذارد. باد لاستیک ها حتی در زمانی که دمای هوا در طول زمستان ثابت است، کاهش می یابد. برای اینکه رانندگی ایمنی داشته باشد، توصیه می کنیم که فشار باد لاستیک را در هر زمانی که پمپ را بررسی می کنید، مخصوصا در زمانی که نور سیستم کنترل فشار باد لاستیک روشن می شود، بازررسی کنید.

news 156

فشار باد لاستیک توصیه شده خود را پیدا کنید.

میزان فشار باد لاستیک برای خودرویتان را می توانید از روی کتابچه راهنمای کاربر یا از روی برچسبی که به لبه درب، جعبه دستکش یا دریچه سوخت نصب شده، پیدا کنید. فشار باد توصیه شده معمولا بین 30-35 پوند بر اینچ مربع می باشد.

قبل از رانندگی فشار باد لاستیک خود را بررسی کنید.

برای محاسبه میزان باد لاستیک به روش درست، قبل از رانندگی میزان فشار باد لاستیک را اندازه بگیرید. اگر فشار باد لاستیک خودروی شما 32 پوند بر اینچ مربع می باشد، این میزان فشار برای قبل از زمانی است که چرخ شما در جاده حرکت می کند.

فشارسنج باد لاستیک را خریداری کنید.

فشار سنج باد لاستیک را می توانید با چند دلار از خرده فروشان تهیه کنید. فشارسنج های باد لاستیک که به شکل مدادی هستند ارزان ترین نوع آن می باشند و دارای چوبی می باشند که با خواندن فشار باد لاستیک بیرون می افتد. استفاده از فشارسنج های دیجیتالی باد لاستیک راحت تر است ولی گران تر هستند.

درپوش دریچه سوپاپ لاستیک را شل کنید.

یک پیچ کلاهدار مشکی یا نقره ای رنگ است که بر روی دیواره لاستیک قرار دارد. این پیچ باید کاملا از بیرون ماشین شما قابل مشاهده باشد.

فشارسنج باد لاستیک را به دریچه سوپاپ لاستیک متصل کنید.

از دستورالعمل هایی که در مورد فشارسنج فشار باد لاستیک آمده است، پیروی کنید. اگر زمانی که فشارسنج را وارد می کنید، صدای هیس مانندی را می شنوید، ممکن است به درستی تراز نشده باشد. زاویه فشارسنج را دوباره تراز کنید تا زمانی که صدای هیس مانند از بین برود. فشار باد لاستیکتان در چه حدی است؟ آیا نیاز است که لاستیک هایتان را باد کنید؟

خرید لاستیک از دکتر خودرو

دکتر خودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن،  لاستیک فالکن، لاستیک بارز  و لاستیک گلدستون … در خدمت شماست. شما می توانید جهت دریافت قیمت روز لاستیک به سایت doctorkhodro.com مراجعه نمایید