معرفی انواع لاستیک و اجزاي تایر

در
دسته بندی ها: لاستیک و تایر

چرخ ها یکی از مهم ترین قسمت های خودرو هستند که تأثیر بسیار زیادی در عملکرد سیستم فرمان،تعلیق و ترمز دارند. عدم توجه به انتخاب مناسب تایر، تنظیم فشار باد تایر و تعمیرات آن، همواره باعث کاهش ایمنی و آسایش سرنشینان خودرو خواهد شد.

به نظر شما چه تفاوت هايي بین چرخ ها و تایرهای قدیمی و جدید وجود دارد و تأثیر آن در عملکرد سیستم های مختلف خودرو چیست؟
به طور کلی یک تایر از ۴ قسمت تشکیل شده:

1 : لایه های تایر

۲:  آج های تایر

۳ : تیوب  ( البته در مدل های تیوبلس ، این قسمت وجود ندارد )

۴ : والو  (  محلی که باد وارد تایر می شود  )

اما پیش از معرفی و توضیح این بخش ها ، درباره علائم و نوشته های روی تایر خودرو توضیح میدهیم .

علائم و نوشته های روی لاستیک خودرو

وی قسمت جانبی لاستیک خودرو ، علائم و نشانه های خاصی توسط کارخانه سازنده آن حک میشود که شامل مشخصات فنی خاص آن لاستیک میباشد که در زیر آنها را بررسی میکنیم .

نام سازنده یا برند تایر معمولاً بزرگ‌ترین نشانه روی تایر است که دقیقا در قسمت میانی بخش جانبی تایر قرار دارد . اندازه تایر، سرعت مجاز و میزان بارگذاری موارد دیگری هستند که بر روی لاستیک نقش میزنند .

نحوه کارکرد تایر از دیگر مشخصاتی است که روی لاستیک حک می‌کنند مانند Tubeless یا Radial بودن آن .

تایرهای رادیال امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد چون سختی نسبتاً بالایی دارند و فرمان پذیری مناسبی در جاده‌های مختلف به خودرو می‌دهد.

لاستیک های تیوبلس به معنی آن هستند که تایر ما نیازی به تیوب داخلی ندارد که این امکان باعث ایمنی بیشتر در سرعت‌های زیاد و عملکرد مناسب‌تر هنگام شتاب گیری و ترمز گیری می‌شود.

ساختار تایر تیوب دار و بدون تیوب و مقایسة عملکرد آن دو:

هر یک از اجزا مختلف تایر شامل چه نسبت های مختلفی است ؟

انواع لاستیک

هریک از اجزا مختلف تایر شامل نسبت های مختلفی از کائوچوی طبیعی و مصنوعی هستند که این نسبت به خصوصیات فیزیکی مورد نیاز بستگی دارد. به عنوان مثال کائوچوی طبیعی دارای مقاومت حرارتی بالا و چسبندگی عالی است و به این دلیل در اجزا درونی‌تر تایر مثل لایه‌ها بیشتر کاربرد دارد.

1 – دوده:

اضافه کردن دوده به کائوچو باعث افزایش مقاومت سایشی تایر شده، خواص مکانیکی آن را بهبود می‌بخشد. ساختار کائوچو به گونه‌ای است که در بین مولکول‌های آن، فضاهای خالی وجود دارد و دوده در این فضاها قرار می‌گیرد. گاهی اوقات علاوه بر دوده از پرکننده‌های غیر دوده‌ای نظیر کربنات کلسیم یا کائولن نیز استفاده می‌شود.

2 – نخ:

بدنه اصلی تایر شامل لایه‌های نخی پوشش داده شده با آمیزه (خمیر) لاستیکی می‌باشد. جنس نخ‌ها نایلون، ریون یا پلی استر است. به مجموع لایه‌های نخی بکار رفته در تایر، منجید یا کارکاس گفته می‌شود. وظیفه لایه‌های نخی، تحمل فشار باد از داخل تایر و بار وارد شده به تایر از خارج می‌باشد.

3 – سیم:

به منظور ایجاد استحکام کافی در بخشی از تایر که روی رینگ قرار می‌گیرد و طوقه (بید) نام دارد، از سیم‌های فولادی استفاده می‌شود. این سیم‌ها ضمن آنکه دارای پوشش مسی یا برنزی هستند توسط آمیزه لاستیکی نیز پوشش داده شده، پس از چند دور تابیده شدن، با مقطعی به شکل مربع یا ذوزنقه مجموعه سیم‌های طوقه را تشکیل می‌دهند.

همچنین در کمربند تایرهای رادیال سیمی سواری و در لایه‌های تایرهای باری تمام سیمی از سیم‌های فولادی با قطر و ضخامت مشخص استفاده می‌گردد.

5 – محافظت کننده‌ها:

اکسیژن و ازون موجود در هوا می‌توانند باعث تخریب و فرسایش اجزا تایر شود. برای مقابله با اثرات مضر این عوامل از مواد شیمیایی خاصی نظیر اکسیدانت‌ها، موم‌ها و ضد اوزونانت‌ها در آمیزه لاستیکی استفاده می‌شود.

6 – سایر عوامل شیمیایی:

به منظور تولید و فرآوری بهتر و آسانتر آمیزه لاستیکی، در چرخه و مراحل مختلف فرایند تولید از مواد دیگری نظیر انواع روغن، شتاب‌دهنده‌ها، گوگرد (به عنوان عامل پخت) و . . . استفاده می‌گردد.

توجه: میزان استفاده از هر یک از اجزای فوق به نوع و ساختار تایر، شرایط حرکتی جاده، شرایط آب و هوایی و عوامل مختلف دیگری بستگی دارد.

مفهوم کدهای اصلی درج شده روی تایر

آشنایی با رینگ و لاستیک مناسب

195: پهنای لاستیک بر حسب میلی متر

55 : فاق لاستیک برحسب درصد می باشد که با ضرب پهنای لاستیک در فاق عرض فاق برحسب میلی متر بدست می آید برای مثال 195×0/55=107.25 با توجه به این فرمول فاق این لاستیک 107.25 میلی متر است

R : مخفف کلمه Radial به معنی سیمی و تیوبلس بودن لاستیک

16 : قطر رینگ برحسب اینچ

87 : این عدد شاخص بار نام دارد که حداکثر بار مجاز بر روی یک حلقه تایر را نشان می دهد و برای هر لاستیک متفاوت است

V : این حرف شاخص سرعت نام دارد که حداکثر سرعت مجاز هر حلقه تایر را نشان میدهد و برای هر لاستیک متفاوت است

M+S : این حروف مخفف MUD+SNOW به معنی برف و گل و لای است و نشان می دهد این لاستیک توانایی حرکت در گل و لای و برف را دارد

XL : مخفف کلمه EXTRA LOAD به معنی تحمل بار و فشار اضافی وارده بر لاستیک است

ZR : حرف Z به معنی تحمل سرعت بیش از 240 کیلومتر برساعت است و در سایز قبل از حرف R (R به معنی رادیال ) لاستیک های با شاخص سرعت Y و W  درج می شود برای مثال 245/40ZR18 98Y

دکتر خودرو (بازارگانی مشک فام) متشکل از مجموعه فروشگاههای تعویض لاستیک با سابقه میباشد که با ساماندهی برای رفع نیاز همشهریان و با استفاده از امکانات پیشرفته و دستگاههای حرفه ای در هر نقطه ای که شما بخواهید برای هر مدل اتوموبیل داخلی و خارجی و برای نصب انواع تایر تیوبلس و معمولی در خدمت شماست .

تعويض تاير در محل / لاستيک ميشيلن / لاستيک فالکن / لاستيک / تعويض لاستيک در محل / لاستيک بارز / تعويض لاستيک نو / فروش لاستيک/ تاير خودرو / خريد تايرماشين/ دکتر خودرو /انواع لاستيک / تعويض لاستيک ماشين