بررسی رنو مگان

در
دسته بندی ها: ماشین

در این مقاله به بررسی رنو مگان می پردازیم. در سال ۱۳۸۷ بود که خودروی جدید رنو  با نام رنو مگان توسط شرکت پارس خودرو زیر مجموعه خودروسازی سایپا به بازار عرضه شد. این خودرو در دو نمونه وارداتی و مونتاژ در بازار ایران موجود است. مگان از جمله خودروی‌های بی حاشیه بازار بود که تا سال ۱۳۹۳ تولید شد. در بدو‌ ورود این خودرو وارد ناوگان پلیس ایران شد و به وفور مورد استفاده قرار گرفت. ناوگان پلیس در آن سال‌ها خودروی نسیان ماکسیما را در اختیار داشت. تاریخچه این خودرو به سال ۱۹۸۸ برمی‌گردد که اولین نسل آن به افتخار مگان سودیت طراح معروف نامگذاری شد و در سال ۱۹۹۵ اولین نسل رنو مگان تولید شد.
نسل اول مگان تا سال ۲۰۰۲ تولید شد و بعد از آن بود که نسل دوم این خودرو رونمایی شد که همان رنو مگان بازار ایران است. این نسل در حقیقت نسل توسعه یافته رنو مگان نسل اول بود که پیشرفت‌های زیادی در زمینه ایمنی داشت و توانست نتایج خوبی را به دست آورد و‌ گواهی یورو ان‌سی‌ای‌پی را به‌دست آورد.

رنو مگان سدان مدل 2021 معرفی شد | bama

در سال ۲۰۰۸ تولید نسل دوم مگان متوقف شد و نسل سوم آن رو نمایی شد، در حقیقت وقتی که در اروپا تولید نسل دوم متوقف شد وارد ایران شد. این خودرو در دو نمونه سدان و هاچ‌‌بک به بازار عرضه شد که نمونه‌های هاچ‌بک آن بسیار کم یاب هستند. البته نمونه کروک مگان نیز در بازار ایران حضور یافت که تعداد آن بسیار کمتر است. در این مقاله سعی به تست و برسی نمونه سدان این خودرو داریم.

رنو مگان هاچ بک RS تروفی معرفی شد

طراحی ظاهری رنو مگان

رنو مگان در ظاهر بسیار ساده است و در سالی تولید شد که طراحان رنو خیلی علاقه به تولید خودرو با ظاهری متفاوت و زیبا نداشتند. گرچه ظاهر خودرو را می‌توان کاملا سلیقه‌ای دانست و از نظر افراد زیادی طراحی مگان می‌تواند قابل قبول باشد. رنو مگان تا حدودی به صورت عضلانی طراحی شده و یک سدان سایز متوسط است، خطوط شکسته‌ای در بدنه مشاهده نمی‌شود و همه چیز به سادگی طراحی شده است.

در قسمت جلوی خودرو، سپر خودرو تمام قسمت‌ها را در بر گرفته و چراغ‌ها درون سپر قرار دارند، کاپوت خودرو بسیار کوچک است و گلگیرهای این خودرو بر خلاف معمول که از آلیاژهای فلزی هستند، از جنس فایبرگلاس است. در قسمت عقبی شاهد چراغ‌های بزرگی هستیم که طراحی بسیار ساده‌ای دارند، با وجود حجم بسیار مناسب صندوق عقب این خودرو، درب آن کوچک است که برای قرار دادن وسایل بزرگ کمی مشکل خواهید داشت.

رنو مگان سدان ۲۰۲۱ معرفی شد

 

در قسمت کناری این خودرو چیز خاصی وجود ندارد و فقط یک خط از قسمت چراغ راهنما بر روی گلگیر به صورت مستقیم به عقب خودرو به زیر چراغ رسیده است. یکی از مواردی که شاید کمی به چشم بیاید، آینه‌های جانبی مگان است که به نسبت ابعاد خودرو بسیار کوچک طراحی شدند اما دید خوبی را در اختیار راننده قرار می‌دهد.

خبرگزاری بازار - معرفی رنو مگان سدان ۲۰۲۱

طراحی داخلی رنو مگان

رنو مگان در دو رنگ تریم داخلی کرم-طوسی و طوسی موجود است. همانطور که انتظار می‌رود طراحی داخلی این خودرو نیز بسیار ساده، اما کیفیت آن بسیار خوب بوده و فضای بسیار زیادی دارد. بزرگ‌ترین نقطه قوت رنو مگان نرمی سواری این خودرو است که می‌توان این خودرو را یکی از نرم ترین خودروهای موجود در بازار کشور در این کلاس دانست. رنو مگان دارای سیستم تهویه اتوماتیک و دستی بوده که بسته به تیپ بندی این خودرو در دسترس است. نکته جالب توجه وجود سیستم اتولایت در این خودرو است. طول این خودرو ۴۴۹۸، عرض آن ۱۷۷۷ و ارتفاع ۱۴۶۰ میلی‌متر می‌باشد که این خودرو را یک سدان متوسط می‌توان دانست.

معرفی و بررسی کامل رنو مگان 2017 ( Renualt Megane 2017 ) - کاربلد

این خودرو دارای دو‌ ایربگ است و فرمان آن برقی و حساس به سرعت است که بسیار نرم می‌باشد و در قسمت عقب هم شیشه عقب و هم شیشه سرنشینان عقب دارای پرده است. هر چهار شیشه خودرو به صورت اتوماتیک بوده و از آنتی‌ترپ بهره میبرند.

تصاویر رنو مگان سدان مدل 2018 #10

در یک نگاه رنو مگان از نظر داخلی می‌توان این موارد را نام برد:

  • سیستم اتوماتیک
  • دارای سیستم تهویه اتوماتیک و دستی
  • سیستم آنتی‌ترپ
  • کیفیت بالا
  • سواری نرم
  • دارای دو ایربگ
  • فرمان برقی و حساس به سرعت

اطلاعات و عملکرد فنی رنو مگان

رنو مگان از دو‌ موتور بهره می‌برد، که یکی از آنها ۱.۶ لیتری ۱۱۵ اسب بخار و ۱۵۲ نیوتن گشتاور دارد و این خودروی ۱۰۱۳ کیلوگرمی را در ۱۰ ثانیه از حالت سکون به صد کیلومتر بر ساعت می‌رساند و نهایت سرعت آن ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت است. مدل دوم یک موتور قوی‌تر به حجم ۲ لیتر ۱۳۶ اسب بخار و ۱۹۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد که صفر تا صد را در ۹.۵ ثانیه با وزن ۱۳۸۵ کیلوگرم طی می‌کند و نهایت سرعت آن ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت است.

گیربکس مگان در دو نمونه ۵ سرعته دستی و ۴ سرعته اتومات است که همان گیربکس استفاده شده در خودروی ۲۰۶ و تندر ۹۰ اتومات است که اصلا واکنش خوبی در این خودرو ندارد و بزرگترین نقطه ضعف آن است. البته اگر بر روی حالت تیپ ترونیک قرار گیرد عملکرد بهتری دارد. موتور مگان قدرت و گشتاور مناسبی دارد اما این گیربکس این خودرو است که در بسیاری از مواقع راننده را مایوس می‌کند و مانع موتور برای دور گرفتن می‌شود و از طرفی گیربکس ۴ تکنولوژی بسیار قدیمی‌ای است که حرفی برای گفتن ندارد.

10 نکته جالب از رنو مگان 2018 | bama

برای تهیه لاستیک مناسب و با قیمت مناسب خودروی رنو مگان با توجه به راهنمایی های سایز لاستیک انواع رنو می توانید از فروشگاه دکتر خودرو لاستیک با کیفیت خودروی لاستیک خود را تهیه کنید.