کلاس بندی خودروهای مرسدس بنز

در
دسته بندی ها: ماشین, تاریخچه خودرو

در این مقاله می‎‌خواهیم به کلاس بندی خودروهای مرسدس بنز بپردازیم. کمپانی مرسدس بنز اولین خودرو را با موتور چهار زمانه درون‌سوز اختراع کرد، به همین دلیل این کمپانی از اهمیت زیادی برخوردار است، علاوه بر‌ آن خودروهای مرسدس‌ بنز همیشه سردمدار امکانات رفاهی نیز بوده‌اند، به طوری که همگی منتظر معرفی کلاس ‌اس جدید این کمپانی هستیم تا با آینده‌ی امکانات رفاهی در خودروها آشنا بشیم.

این کمپانی در زمینه امنیت نیز همیشه یکی از بهترین‌ها بوده و کیفیت خودروها و سواری آنها با دیگر برندها بسیار متفاوت است. در کل کمپانی مرسدس‌ بنز را می‌توان یکی از خاص‌ترین کمپانی‌ها دانست. جمله معروف ژورنالیست بریتانیایی، جرمی کلارکسون که در مورد مرسدس‌ بنز کلاس اس گفته می‌تواند خاص بودن این کمپانی را بیان کند. جرمی کلارکسون در یکی از برنامه ‌های خود گفت: اگر می‌خواهید ببینید که در ده سال آینده چه امکانات رفاهی‌ بر روی خودرو‌های معمولی مورد استفاده قرار خواهد گرفت، باید ببینید در همان سال چه امکانات رفاهی‌ توسط مرسدس‌ بنز بر روی کلاس اس معرفی شدند.

All Electric Mercedes 2022 EQS Sedan Review-کلاس بندی خودروهای مرسدس بنز
کلاس بندی خودروهای مرسدس بنز

هرچه از خاص بودن این برند بگوییم کم گفتیم، مخصوصا کلاس اس که پرچم‌دار این برند است و هویت بنز را نشان می‌دهد. این کمپانی نیز از بهترین ها استفاده کرده و کلاس جی که تنها شاسی بلند این کمپانی است و به عقیده بسیاری خاص‌ترین خودروی این برند است. شعار کمپانی بنز (The best or nothing) به معنای (بهترین یا هیچ) است.

معرفی کلاس بندی خودروهای مرسدس بنز

اسمارت: کوچک‌ترین عوض این خانواده را می‌توان خودروهای اسمارت کمپانی مرسدس دانست به طوری که طول آنها تقریبا با عرض یک خودروی شهری برابر است و می‌توان به صورت طولی آن‌را پارک کرد.

smart | Mercedes-Benz of Cherry Hill
کلاس A: این کلاس همان هاچبک مرسدس است گرچه هاچبک ارزانی نیست اما از کیفیت عالی مرسدس بهره می‌برد و عملکرد فنی بسیار خوبی دارد.

Mercedes-Benz A-Class Hatchback: Highlights
کلاس B: این خودرو یک MPV است که ون کوچک شهری به حساب می‌آید که کمی ابعاد آن از هاچبک مرسدس بزرگ‌تر است اما خیلی از این مدل استقبال نشد.

Mercedes B-Class MPV (2012-2018) | Carbuyer
کلاس C: این خودرو سدان سایز کوچک مرسدس است که بسیار پر طرفدار بوده و امکانات رفاهی و موتورهای مختلفی برای آن از طرف کمپانی مرسدس در نظر گرفته شده است با این تفاوت که ضعیف‌ترین سدان این کمپانی محسوب می‌شود .این خودرو در حقیقت یک اس کلاس کوچک است.

2022 Mercedes-Benz C-Class Buyer's Guide: Reviews, Specs, Comparisons
کلاس E: این خودرو یک سدان سایز متوسط مرسدس است که بین کلاس سی و کلاس اس کمپانی قرار می‌گیرد. چه از نظر امکانات رفاهی و چه از نظر فنی و چه امکانات رفاهی در حد متوسط قرار دارد یعنی بهتر از کلاس سی و ضعیف‌تر از کلاس اس.

Mercedes-Benz E-Class Saloon: design
کلاس S: این مدل سدان فول سایز کمپانی مرسدس است و پرچم‌دار این کمپانی نیز محسوب می‌شود. چه از نظر امکانات رفاهی چه از نظر فنی بهترین‌ها برای آن در نظر گرفته شده و هرچه از خاص بودن این خودرو را بگوییم کم گفتیم.

Mercedes Benz S Class S 560e Sedan 2020 Price In Iran , Features And Specs - Ccarprice IRN
کلاس‌های ذکر شده همگی دارای مدل‌های کوپه نیز هستند به‌جز کلاس اِی و بی.

مرسدس‌بنز خودروهای کراس‌اوور خودر را با پیشوند GL معرفی کرده که هر کدام پسوندی دارند که از مدل‌های هاچبک و سدان آن گرفته شده که معرف ابعاد آن‌ها و سطح امکانات رفاهی و عملکرد فنی این خودروها است.

کلاس GLA: کوچک‌ترین کراس‌اوور مرسدس بنز است که ابعاد آن کمی از هاچبک این برند بزرگ‌تر بوده اما کراس‌اوور محسوب می‌شود.

Mercedes-Benz GLA-Class Review, For Sale, Specs, Interior, Models & News | CarsGuide
کلاس GLC: کراس‌اوور سایز متوسط این کمپانی است که می‌توان گفت همان کلاس سی بوده اما به صورت کراس‌اوور که سطح امکانات رفاهی و عملکرد فنی آن با کلاس سی برابر است.

2020 Mercedes-Benz GLC Class Review, Ratings, Specs, Prices, and Photos - The Car Connection
کلاس GLE: کراس‌اوور سایز متوسط برند مرسدس است که از نظر سطح امکانات رفاهی و علمکرد فنی همان سدان متوسط یعنی کلاس ای بوده با این تفاوت که در کلاس کراس‌اوورها قرار می‌گیرد.

2022 Mercedes-Benz GLE-Class
کلاس GLS: پرچم‌دار کراس‌اوورهای مرسدس است که از نظر ابعاد، سطح امکانات رفاهی و عملکرد فنی از دیگر کراس‌اوورها بهتر بوده و می‌توان آن‌را کلاس اس دانست که به صورت کراس‌اوور طراحی شده است.

2022 Mercedes-Benz GLS-Class Prices, Reviews, and Pictures | Edmunds

مدل‌های دیگری نیز وجود دارند که هر کدام به تنهایی در کلاس خود قرار دارند و یا توسط زیر مجموعه‌های این خودرو سایز نام‌گذاری شده‌اند که به معرفی آن‌ها نیز می‌پردازیم.

کلاس SL: مدل دو درب کوپه مرسدس است که به صورت کانورتیبل نیز در بازار موجود است. این خودرو در کلاس اسپرت قرار می‌گیرد و مدل‌های دیگری مانند SLk و SLC زیر مجموعه این کلاس هستند که ابعاد کوچک‌تری دارند.

2020 Mercedes-Benz SL Class Review, Ratings, Specs, Prices, and Photos - The Car Connection

Mercedes-Benz SLK-Class Generations: All Model Years | CarBuzz
کلاس CL: در گذشته این مدل همان کلاس اس بود که دو درب داشت و به اس کلاس کوپه شناخته شده است.

2010 Mercedes-Benz CL-Class Review & Ratings | Edmunds
کلاس CLS: خودروی چهار درب کوپه مرسدس است که از نظر امکانات رفاهی و عملکرد فنی بین کلاس اس و ای قرار می‌گیرد.

2022 Mercedes CLS in detail: BMW 5 Series, Audi A6 and Jaguar XF in coupé style will be revised with the latest technology – Car News
کلاس CLA: یک سدان کوچک و کوپه است که می‌توان ارزان‌ترین سدان مرسدس دانست، حتی از کلاس سی نیز پایین‌تر قرار می‌گیرد.

Mercedes-Benz CLA Coupé: offers and services
کلاس ML: نام قدیمی کلاس جی‌ال‌اس است که پرچم‌دار کراس‌اوور های مرسدس است.

Mercedes-Benz M-Class ML 350 CDI Price in India - Features, Specs and Reviews - CarWale
کلاس GLK: این مدل را می‌توان همان جی‌ال‌ای دانست که نام قدیمی آن جی‌ال‌کا بوده است.

Mercedes-Benz GLK-Class Prices, Reviews and New Model Information - Autoblog
کلاس G: تنها شاسی بلند کمپانی مرسدس است که خاص‌ترین خودروی این کمپانی نیز می‌باشد که سال‌ها اصالت خودرا حفظ کرده و هنوز هم به همان شکل اولیه خود تولید می‌شود. این خودرو اس را کلا شاسی بلند می‌دانند.

Mercedes Benz G-Class 2022 Colors, Pick from 17 color options | Oto

زیر مجموعه‌های مرسدس بنز

کمپانی مرسدس زیر مجموعه‌هایی نیز دارد، برند میباخ خودروهای لوکس‌تری تولید میکند، اِی‌ام‌جی که معروف‌ترین زیر مجموعه مرسدس بنز است همراه با براباس تیونر خودروهای مرسدس هستند البته با کمی تفاوت. ای‌ام‌جی بیشتر خودروهای مرسدس را اسپرت‌تر می‌کند اما براباس هم لوکس و هم اسپرت است.

Download 2021 Mercedes-AMG ONE / Project ONE for GTA San Andreas2022 Mercedes-Benz Maybach S 580 Incentives, Specials & Offers in Colorado Springs CO

خودروهای اسپرت مرسدس‌بنز

در طول تاریخ خودروهای اسپرت زیادی توسط این کمپانی تولید شدند که به دلیل یکی بودن کلاس آنها و نبود آنها در کشورمان، نام همگی آن‌هارا در این‌جا آورده‌ایم. خودروهای مانند SLR, SLS, AMG GT و … که همگی خودروهای اسپرت و یا سوپر اسپرت به حساب می‌آیند.

Mercedes-Benz SLR McLaren
Mercedes-Benz SLR
Mercedes-Benz SLS AMG Black Series
Mercedes-Benz SLS AMG

برای تهیه لاستیک مناسب و با قیمت مناسب مرسدس بنز با توجه به راهنمایی های سایز لاستیک انواع مرسدس بنز می توانید از فروشگاه دکتر خودرو لاستیک با کیفیت خودروی خود را تهیه کنید.