انواع لاستیک

در
دسته بندی ها: لاستیک و تایر, تعویض لاستیک, لاستیک
تفاوت بین انواع لاستیک را بدانید!

انواع مختلف لاستیک:

  • لاستیک های تابستانی دارای ترکیب لاستیکی اختصاصی هستند که چسبندگی و هندلینگ عالی را در جاده های خشک و مرطوب در شرایط گرم تر ارائه می دهد.
  • لاستیک‌های زمستانی چسبندگی فوق‌العاده‌ای بر روی سطوح جاده‌های پوشیده از برف و یخ و همچنین جاده‌های مرطوب در شرایط سرد ایجاد می‌کنند.
  • لاستیک های تمام فصل ویژگی های لاستیک های تابستانی و زمستانی را به یک راه حل هیبریدی با مزایای هر دو ترکیب می کنند.
  • لاستیک‌های 4×4 در زمین‌های سخت مانند گل، چمن و برف، بدون گرفتگی سطح آج، کشش بهتری دارند.
لاستیک بسیار بیشتر از یک حلقه لاستیک پر از هوا است. این یک قطعه مهندسی پیچیده است که اشکال و اشکال مختلفی دارد و برای مقابله با چالش های بی شماری طراحی شده است. در اینجا ما انواع مختلف تایرهای موجود در بازار و مزایای خاصی که آنها می توانند به وسیله نقلیه شما ارائه دهند را بررسی می کنیم.
انواع لاستیک و تایر/ انواع لاستیک در دکتر خودرو/ قیمت مناسب دکتر خودرو
انواع لاستیک
دو ناحیه کلیدی وجود دارد که یک نوع از آن قابل تشخیص است – ترکیب لاستیکی و الگوی آج. اینها به نوبه خود توسط محیط و شرایطی که لاستیک در آن استفاده می شود تعیین می شود. تا زمانی که از فناوری مناسب تایر استفاده شود، می توانید مطمئن باشید که چرخ های ماشین یا کامیون شما هندلینگ و کشش برتری خواهند داشت.

لاستیک های تابستانی

لاستیک های تابستانی دارای ترکیب لاستیکی اختصاصی هستند که چسبندگی و هندلینگ عالی را در جاده های خشک و مرطوب در شرایط گرم تر ارائه می دهد. آنها همچنین مقاومت غلتشی کمتری دارند و بنابراین بازده سوخت بیشتری را ارائه می دهند و صدای کمتری در جاده ایجاد می کنند.
الگوی آج تایرهای تابستانی نسبت به تایرهای زمستانی ساده‌تر است و شیارهای کمتری برای خلاصی از آب دارد و لکه تماس با جاده را به حداکثر می‌رساند. در نتیجه، این وسیله نقلیه دارای کشش و ترمز برتر در ماه های خشک تابستان است.
با این حال، همین ویژگی ها، ترکیب لاستیکی منحصر به فرد و طراحی ساده آج،تایرهای تابستانی را برای شرایط رانندگی زمستانی نامناسب می کند. هنگامی که دما به زیر 45 درجه فارنهایت (7 درجه سانتیگراد) می رسد، ترکیب سخت و شکننده می شود و طراحی آج نمی تواند به اندازه کافی برف یا یخ را تحمل کند.

لاستیک های زمستانی

 یکی دیگر از انواع لاستیک، لاستیک‌های زمستانی چسبندگی فوق‌العاده‌ای بر روی سطوح جاده‌های پوشیده از برف و یخ و همچنین جاده‌های مرطوب در شرایط سرد ایجاد می‌کنند. ترکیب آج لاستیک زمستانی حاوی لاستیک طبیعی بیشتری است، بنابراین وقتی دما به زیر 45 درجه فارنهایت (7 درجه سانتیگراد) می رسد، سفت نمی شود. در عوض، در آب و هوای سرد انعطاف‌پذیر و انعطاف‌پذیر می‌ماند تا فاصله توقف هنگام ترمزگیری را کاهش دهد.

طراحی آج دارای بلوک های عمیق تری است که در برف و یخ فرو می روند تا چسبندگی بیشتری داشته باشند. لاستیک زمستانی همچنین دارای سیل های زیادی است که برای پاکسازی آب و گل و لای از مسیر خودرو و کاهش خطر هیدروپلنینگ بسیار عالی است. با این حال، تایرهای زمستانی را نباید برای فصل تابستان استفاده کرد. این ترکیب برای آسفالت خشک بسیار نرم است، به این معنی که سریعتر فرسوده می شود. علاوه بر این، افزایش مقاومت غلتشی منجر به مصرف سوخت بیشتر و وزوز جاده می شود.

لاستیک تمام فصل

یک تایر تمام فصل ویژگی‌های لاستیک‌های تابستانی و زمستانی را ترکیب می‌کند و یک راه‌حل هیبریدی با مزایای هر دو ارائه می‌دهد. برای رانندگانی که در مناطقی با شرایط زمستانی معتدل زندگی می کنند (دمای هوا به ندرت به زیر صفر می رسد)، تایرهای تمام فصل می توانند جایگزین باشند.

تایرهای تمام فصل کانتیننتال ایمنی و عملکرد عالی را ارائه می دهند. علاوه بر این، رانندگان می توانند در هزینه و زمان صرفه جویی کنند و تلاش لازم برای تعویض لاستیک های فصلی را کاهش دهند.

اگر در مورد انتخاب لاستیک مناسب مطمئن نیستید، لطفاً برای مشاوره شخصی با فروشنده محلی خود تماس بگیرید

اما همیشه به یاد داشته باشید که لاستیک های تابستانی و زمستانی به طور خاص با شرایط مربوطه طراحی شده اند.

لاستیک های Run-Fat

تایرهای Run-flat یکی از بزرگترین اختراعات در صنعت خودروسازی از زمان ظهور تایر پنوماتیک یا انتقال از تایرهای بایاس به رادیال است. چرا اینقدر انقلابی است؟ در صورت پنچری یا افت ناگهانی فشار باد، لاستیک ران فلت کاملاً کار می‌کند تا زمانی که راننده بتواند با خیال راحت به خانه یا نزدیک‌ترین گاراژ برسد.

عملکرد یک تایر run-flat توسط دیواره های جانبی تقویت شده قوی و ضخیم ارائه می شود تا بتوان آنها را به طور موقت پس از پنچری راند. به طور کلی، شما باید بتوانید تا 80 کیلومتر (50 مایل) را با یک لاستیک پنچر شده طی کنید. اما به خاطر داشته باشید که آنها قابل تعمیر نیستند و باید در اسرع وقت آن را با یک تایر جدید تعویض کنید.

لاستیک کامیون 4*4

لاستیک‌های کامیون 4×4 نسبت به لاستیک‌های معمولی خودرو، طراحی آج وسیع‌تری دارند، عمدتاً بلوک آج بزرگ‌تر و شیارهای عمیق‌تر تایرها. لاستیک های استاندارد روی سطوحی مانند زمین گل آلود عملکرد ضعیفی دارند زیرا آج به سرعت از گل پر می شود و چرخ شروع به چرخیدن بی فایده می کند و تایر را عمیق تر و عمیق تر در سوراخ فرو می کند. در مقایسه، لاستیک‌های کامیون ۴×۴ در زمین‌های سخت مانند گل، چمن و برف، بدون گرفتگی سطح آج، کشش بهتری دارند.

برای خرید مناسب لاستیک از ما میتوانید ابتدا به مقاله راهنمای خرید لاستیک مراجعه کنید و سپس خریداری کنید. فروشگاه دکتر خودرو انواع لاستیک ها با تنوع کیفیت و قیمت دارد و خدمات پس از فروش در محل نیز در اختیار مشتریان قرار میگیرد.

منبع مقاله: https://www.continental-tires.com/car/tire-knowledge/tire-basics/tire-types