فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

به چه علت لاستیک خودرو صدا می دهد؟

1399/4/10


به چه علت لاستیک خودرو صدا می دهد؟، هر راننده ای در طول رانندگی خود ممکن است با صدای نامتعارفی که از لاستیک های خودرو بلند می شود روبه رو شده باشد. برای ایجاد این صدا دلایل مختلفی وجود دارد. با شناخت و دانستن دلایل ایجاد این صداها می توان این صداها را رفع کرد. صدای لاستیک ممکن است به دلیل اندازه و سایز لاستیک، جنسی که شرکت سازنده برای تولید آن استفاده می کند و دلایل دیگر مرتبط باشد.

آیا گرما یا سرما می تواند باعث ایجاد صدای لاستیک شود؟

پاسخ به این پرسش مثبت است، یکی از عواملی که می تواند بر روی صدای لاستیک تاثیر بگذارد، میزان گرمی یا سردی هواست. همچنین سطحی که لاستیک بر روی آن راه می رود می تواند بر روی صدای لاستیک تاثیر بگذارد. در این مقاله می خواهیم در مورد صدای جیغ مانندی که از لاستیک خودرو شنیده می شود صحبت کنیم.

به چه دلیل لاستیک خودرو جیغ می کشد؟

برای اینکه علت صدای جیغ لاستیک خودرو را متوجه شوید، باید به سبک رانندگی توجه کنید. رانندگی هایی که پرشتاب و با سرعت بالایی انجام می شوند، می توانند صدای جیغ لاستیک خودروی شما را درآورند. عوامل دیگری هم بر روی صدای جیغ مانند خودرو تاثیر می گذارند که عبارت هستند از:

جنس تایر

صدای جیغ لاستیک خودرو به دلیل جنس تایر می باشد. صدای جیغ لاستیک هایی مثل بریجستون و یوکاهاما و سومیتومو و دانلوپ از لاستیک های دیگر بیشتر است.

سطح خیابان

سطح خیابان می تواند بر روی صدای لاستیک تاثیر بگذارد. این صداها معمولا در زمان هایی که می خواهید از خط کشی و یا علایم ترافیکی عبور کنید، به صورت واضحی شنیده می شود.

سرعت بالا

سرعت بالا می تواند بر روی صدای لاستیک تاثیر بگذارد. فرض کنید می خواهید در اتوبانی با سرعت بالا رانندگی کنید. حال قرار است از خروجی اول خارج شوید، در این لحظه چون با سرعت بالایی می پیچید، چرخ خودرو شما جیغ می کشد.

یکی دیگر از صداهایی که ممکن است از لاستیک خودروی شما بلند شود، صدای زوزه لاستیک است. صدای زوزوه لاستیک می تواند به دلیل بی دقتی فردی باشد که لاستیک خودروی شما را عوض کرده است. اکثر لاستیک هایی که امروز در بازار وجود دارند از نوع رادیال هستند. لاستیک های رادیال به دلیل ساختاری که دارند و مدل آج آن ها، دارای نشان گر جهت گردش هستند. از جمله عوامل دیگری که می توانند باعث ایجاد صدای زوزه در لاستیک خودرو شوند، تاب داشتن رینگ خودرو و یا سایز لاستیک است.

چرخ عقب خودرو به چه دلیل صدا می دهد؟

یکی از دلایلی که می تواند چرخ عقب خودرو را به صدا درآورد، بالانس نبودن چرخ هاست. در صورتی که لاستیک دارای پله باشد، باعث ایجاد صدا در هنگام حرکت می شود. عاملی که می تواند باعث ایجاد پله کردن تایر خودرو شود، فرسودگی قطعات جلوبندی و عدم میزان فرمان است. به دلیل خرابی در اکسل عقب خودرو، لاستیک می تواند بر روی زمین ثابت نباشد و باعث ایجاد و تولید صدا شود.

خرید لاستیک از دکتر خودرو

دکتر خودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن،  لاستیک فالکن، لاستیک بارز  و لاستیک گلدستون ... در خدمت شماست. شما می توانید جهت دریافت قیمت روز لاستیک به سایت doctorkhodro.com مراجعه نمایید.برچسب ها: علت سوت کشیدن چرخ جلو هنگام حرکت علت صدای لاستیک ماشین صدای لق لق چرخ جلو علت صدا دادن چرخ عقب ماشین علت صدای چرخ جلوی ماشین هنگام دور زدن صدای هور هور لاستیک صدای جیر جیر چرخ جلو صدای تق تق چرخ جلو به چه علت لاستیک خودرو صدا می دهد؟ علت صدای چرخ ماشین علت کوبش لاستیک علت صدا هنگام چرخاندن فرمان پراید صدای لاستیک به خاطر گرما و سرما به چه دلیل لاستیک خودرو جیغ می کشد؟ جیغ لاستیک به دلیل تایر جیغ لاستیک به دلیل سطح خیابان جیغ لاستیک به دلیل سرعت بالا

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل