فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

چگونه لاستیک ماشین را تمیز کنیم؟

1399/4/18


چگونه لاستیک ماشین را تمیز کنیم؟، با تمیز کردن لاستیک خودرو می توانید خودرویتان را تمیزتر و زیباتر نشان دهید. سال ساخت و مدل خودرو اهمیت زیادی ندارد، تنها با تمیز کردن لاستیک ها می توانید جلوه ی زیباتری به خودرویتان دهید. برای تمیزکردن خودرو می توانید از واکس خودرو استفاده کنید. از طرفی می توانید این واکس را به صورت خانگی تهیه کنید، در این مقاله قصد داریم طرز و روش ساخت واکس لاستیک خانگی را آموزش دهیم.

چرا باید لاستیک خودروهایمان را تمیز کنیم؟

لاستیک یکی از قسمت های مهم خودرو به شمار می رود به همین دلیل تمیز نگه داشتن آن باعث می شود که خودروهایتان زیباتر به نظر برسند. از طرفی اگر قصد دارید طول عمر لاستیک های خود را افزایش دهید و از فرسوده شدنشان جلوگیری کنید، نیاز است که از آن ها به خوبی مراقبت کنید و هر از چندگاهی آن ها را تمیز و براق کنید. زمانی که لاستیک های خود را تمیز می کنیم می توانیم وضعیت آن ها را بررسی کنیم و از سالم بودنشان مطمئن شویم.  

چگونه لاستیک خودرو را تمیز کنیم؟

برای تمیز کردن لاستیک خودرو قبل از هرکاری لاستیک ها را بشویید. سپس با استفاده از یک تمیز کننده و براق کننده لاستیک، لاستیک ها را برق بیندازید. برای انجام این کار به یک سطل آب، مایع ظرفشویی، اسفنج، فرچه و یک پارچه برای خشک کردن لاستیک نیاز دارید، در کنار این محصولات به یک تمیزکننده و براق کننده لاستیک نیاز دارید. در ادامه اصول و روش تمیز کردن تایر را گفته ایم.

1- لاستیک ها را پاک کنید.

برای شروع کار باید تمام آلودگی های موجود بر روی لاستیک را پاک کنید. برای اینکه بتوانید لاستیک ها را بهتر تمیز کنید نیاز است که از مقداری مایع دستشویی که آن را با آب ترکیب کرده اید، استفاده کنید و سپس با استفاده از یک قطعه اسفنج همه بخش های لاستیک را بشویید. در صورت نیاز می توانید برای از بین بردن آلودگی ها از یک فرچه محکم استفاده کنید، سپس با استفاده از فشار آب زیاد تمام بخش های لاستیک را آبکشی کنید.

2- از یک تمیز کننده مخصوص لاستیک استفاده کنید.

بعد از شستشویی لاستیک، می توانید با استفاده از تمیز کننده مخصوص لاستیک ها را براق کنید. برای این کار تمیز کننده لاستیک را بر روی تمامی بخش های لاستیک بزنید و سپس با استفاده از یک فرچه مناسب روی لاستیک را تمیز کنید. بعد از اینکه پوشش قابل توجهی از ماده تمیز کننده روی لاستیک را فرا گرفت به سراغ لاستیک های دیگر بروید و این کار را برای هر 4 لاستیک تکرار کنید. در نهایت با استفاده از یک حوله خشک تمام قسمت های لاستیک را خشک کنید. در صورتی که لاستیک را به درستی خشک نکنید، نمی توانید لاستیک را براق کنید و در این مرحله با مشکل رو به رو می شوید.

3- برای براق کردن لاستیک از واکس استفاده کنید.

بعد از این که لاستیک ها را خشک کردید، با استفاده از یک براق کننده، لاستیک ها را برق بیندازید. برای این کار می توانید از واکس لاستیک نانو استفاده کنید. در صورتی که نتوانستید این محصول را پیدا کنید، خودتان در خانه می توانید این محصول را درست کنید که در ادامه در مورد آن توضیح می دهیم. برای استفاده از واکس لاستیک یا واکس دست ساز تنها کافی است که از پد مخصوص واکس استفاده کنید و با استفاده از آن واکس را به تمام قسمت های لاستیک بمالید. این واکس ها از طرفی می توانند لاستیک را براق کنند از سوی دیگر از آسیب دیدن لاستیک خودروی شما به خاطر خاک و پرتو فرابنفش جلوگیری می کنند و اجازه نمی دهند که لاستیک خودروی شما در برابر نور خورشید خشک شوند.

واکس لاستیک نانو چیست؟

واکس لاستیک نانو، نوعی براق کننده لاستیک است که به دلیل فرمولاسیونی که دارد می تواند از لاستیک خودروی شما در برابر عوامل محیطی محافظت کند و ظاهری مشکی و براق به لاستیک ها می دهد. این واکس ها معمولا به صورت اسپری در بازار موجود هستند و براق کنندگی زیادی دارند. نوعی از این براق کننده ها غلیظ تر هستند که در هنگام استفاده، معمولا با آب مخلوط می شوند و زمانی که با آب مخلوط شد از آن می توان برای براق کردن لاستیک استفاده کرد. به طور کلی زمان ماندگاری این قبیل واکس ها بین 15 تا 30 روز است که بر روی بسته آن قید شده است. بهتر است برای خرید واکس لاستیک نانو نوع دو منظوره آن را تهیه کنید که بتوانید رینگ ها را نیز تمیز کنید. نکته ای که لازم است یادآوری شود این است که جنس و کیفیت لاستیک روی تمیز و براق به نظر رسیدن لاستیک نقش مهمی دارند.

چگونه واکس لاستیک را در خانه درست کنیم؟

ممکن است زمانی برایتان پیش آید که به واکس لاستیک نانو دسترسی نداشته باشید، در این زمان می توانید از روش ساخت واکس لاستیک خانگی استفاده کنید.

نوشابه 

یکی از روش هایی که می توانید با استفاده از آن واکس لاستیک خانگی را تهیه کنید، استفاده از نوشابه است. لازم است مقداری نوشابه بر روی دستمال بریزید و تمام بخش های لاستیک را دستمال بکشید و با این کار می بینید که لاستیک خودروی شما براق می شود. اگرچه استفاده از نوشابه از لاستیک خودروی شما محافظت نمی کند.

ترکیب نوشابه با پودر ماشین لباسشویی 

یک راه دیگر این است که نوشابه را با پودر ماشین لباسشویی ترکیب کنید. برای این کار لازم است مقداری پودر را درون نوشابه بریزید و مخلوط کنید. سپس آن را درون یک بطری اسپری خالی بریزید و تمام بخش های لاستیک را به آن ؛شته کنید و سپس با دستمال بر روی تایر بکشید.

واکس کفش 

یکی دیگر از روش های تهیه واکس لاستیک این است که از واکس کفش استفاده کنید. مقداری واکس کفش را به فرچه یا دستمال می زنید و آن را بر روی تمامی قسمت های لاستیک می کشید. با این کار لاستیک خودروی شما براق و تمیز می شود. این کار فقط لاستیک خودروی شما را براق می کند و جلوی جذب آلودگی ها و خاک را نمی گیرد و امکان دارد که لاستیک ها هر چه سریعتر به حالت اولیه خود بازگردند.

استفاده از مایع شستشوی لباس مشکی

روش دیگر برای تهیه واکس لاستیک این است که از مایع شستشوی لباس های مشکی استفاده کنید. برای این کار لازم است مقداری مایع شستشوی لباس را با آب ترکیب کنید و سپس با استفاده از یک تکه ابر بر روی لاستیک ها بکشید. کفی که تولید می شود بعد از ده دقیقه از بین می رود و لاستیک ها تا حد زیادی براق و تمیز می شوند.

خرید لاستیک از دکتر خودرو

دکتر خودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن،  لاستیک فالکن، لاستیک بارز  و لاستیک گلدستون ... در خدمت شماست. شما می توانید جهت دریافت قیمت روز لاستیک به سایت doctorkhodro.com مراجعه نماییدبرچسب ها: سیاه کردن لاستیک ماشین با نوشابه ساخت محلول تمیز کننده لاستیک ساخت واکس لاستیک در خانه براق کننده لاستیک با نوشابه بهترین روش برای براق کردن لاستیک خودرو بهترین روش برای تمیز کردن لاستیک خودرو واکس لاستیک نانو خرید لاستیک خودرو به صورت آنلاین استفاده از واکس کفش برای براق کردن لاستیک خودرو چگونه در خانه واکس لاستیک درست کنیم؟ درست کردن واکس لاستیک در خانه اهمیت تمیز کردن لاستیک خودرو استفاده از نوشابه برای براق کردن لاستیک ماشین استفاده از مایع لباسشویی مشکی برای براق کردن لاستیک بهترین راه برای براق کردن لاستیک دلیل تمیز کردن لاستیک خودرو چگونه لاستیک ماشین را برق بیندازیم؟ قیمت لاستیک خودرو از کجا لاستیک با کیفیت بخریم؟ خرید لاستیک خودرو براق کردن لاستیک خودرو تمیز کردن لاستیک خودرو

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل