فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

6 عاملی که باعث پنچر شدن لاستیک می شوند

1399/4/21


6 عاملی که باعث پنچر شدن لاستیک می شود، پنچرشدن لاستیک یک مشکل رایج است که رانندگان در طول رانندگی خود حداقل یک بار آن را تجربه کرده اند. پنچر شدن لاستیک نه تنها آزاردهنده است، بلکه گاهی اوقات خطرناک هم هست. اما چه عواملی باعث پنچر شدن لاستیک می شوند؟ چه کار کنیم که در آینده جلوی این اتفاق را بگیریم ؟ قرار است در این مقاله در مورد 6 دلیل عمده و اصلی پنچر شدن لاستیک صحبت کنیم و همچنین بگوییم که چه کار کنید که این اتفاق در آینده کمتر برایتان پیش آید. همچنین در مقاله نکات تعویض لاستیک پنچرشده می توانید در مورد نحوه عوض کردن لاستیک پنچرشده مطالعه کنید. 

1. اجسام تیز باعث پنچر شدن لاستیک می شوند.

یکی از رایج ترین و معمول ترین دلیل برای پنچر شدن لاستیک، پنچر شدن به دلیل وجود یک جسم تیز در جاده است. این اجسام تیز می توانند شامل میخ، یک تکه شیشه، پیچ یا اجسام تیز دیگر باشند. در زمانی که متوجه جسم تیز درون جاده شدید، سعی کنید از کنار آن جسم رد شوید. اگر می خواهید وارد پارکینگ شوید یا از آن خارج شوید، به آت و آشغال های روی زمین توجه کنید که این آشغال ها می توانند شامل بطری های شیشه ای شکسته شده باشند. از کنار محیط های ساخت و ساز با دقت عبور کنید.

2. شرایط بد جاده می تواند باعث پنچر شدن لاستیک شود.

هیچ راننده ای از دست انداز و جاده های ناهموار خوشش نمی آید، این شرایط نه تنها اذیت کننده است بلکه باعث خرابی میله چرخ فرمان، چرخ ها و چارچوب زیر اتاق می شوند. بخواهیم به زبان ساده بگوییم، هر چه شرایط جاده بد باشد، شانس پنچر شدن لاستیک هایتان افزایش می یابد. برای اینکه از این مشکل دوری کنیم لازم است که در شرایط ناهموار و بد جاده، درست رانندگی کنیم. اگر مجبورید که در جاده هایی با شرایط بد رانندگی کنید، سرعت خود را کم کنید و بین خود و ماشین جلوییتان فاصله ای ایجاد کنید. در زمانی که فاصله خود را حفظ می کنید، می توانید نسبت به دست اندازها، گودال ها و آشغال هایی که سر راهتان قرار گرفته، سریعتر واکنش نشان دهید.

3. ساییدگی و پارگی لاستیک، باعث پنچر شدن آن می شود.

همیشه یک دلیل اصلی و قطعی برای پنچر شدن لاستیک وجود ندارد. گاهی اوقات ساییدگی و پارگی لاستیک می تواند باعث پنچر شدن لاستیک شود. در طول زمان، رانندگی معمولی می تواند باعث ساییدگی لاستیک هایتان شود و شانس پنچر شدن لاستیک هایتان را افزایش دهد. اینکه لاستیک هایتان در طول زمان ساییده و پاره شوند امری کاملا طبیعی است. برای این که این موضوع را به حداقل برسانید، می توانید یکسری کارها انجام دهید. از اینکه رانندگی خود را در ابتدا با سرعت شروع کنید یا اینکه با سرعت بالا توقف کنید، دوری کنید، چرخ های خودرویتان را به صورت منظم هم تراز کنید، فشار لاستیک هایتان را تا آن حدی که توصیه شده حفظ کنید، این کارها باعث می شوند که عمر لاستیک هایتان افزایش پیدا کند و از پنچر شدن آن ها جلوگیری شود.  

4. نشت والف (دریچه) لاستیک باعث پنچری آن می شود.

اگر لاستیک خودرویتان سوراخ نشده است، لازم است که نشتی دریچه (والف) لاستیک را بررسی کنید. والفی که نشتی دارد و آسیب دیده، می تواند باعث پنچر شدن لاستیکتان شود. زمانی که ماشینتان را به صورت منظم بررسی می کنید یا به فروشگاه محلی لاستیک می روید، می توانید از آن ها بخواهید که وضعیت والف خودرویتان را بررسی کنند. اگر بیش از حد قدیمی یا کثیف شده باشد، شاید نیاز باشد که آن را عوض کنید.

5. تورم نامناسب می تواند باعث پنچری لاستیک شود.

برای اینکه رانندگی ایمنی داشته باشید نیاز است که سطح فشار لاستیکتان مناسب باشد. اگر لاستیک های خودرویتان به طور مناسبی باد نشود، می تواند لاستیک از نظر داخلی آسیب ببیند که به صورت جدی می تواند به جاده آسیب بزند. به طور ایده آل، فشار لاستیک حداقل هر ماه باید بررسی شود و باید قسمتی از برنامه تعمیر خودرو در نظر گرفته شود. می توانید فشار لاستیک را از طریق فشارسنج لاستیک بررسی کنید یا اینکه از مکانیک بخواهید که این کار را برایتان انجام دهد.

6. گرما باعث پنچر شدن لاستیک می شود.

گاهی اوقات، علت پنچر شدن لاستیک، عواملی مثل شی تیز، گودال و حفره یا پارگی و ساییدگی نیست. آیا می دانستید که اکثرا لاستیک های خودروی شما در فصل تابستان پنچر می شوند؟ به این دلیل است که گرما می تواند باعث پنچر شدن لاستیک شود. زمانی که جیوه بالا می رود، باعث می شود که هوای درون لاستیک هایتان افزایش یابد و فشار درونی لاستیک ها را افزایش دهد. این موضوع به نوبه ی خود خطر نشت یا منفجر شدن لاستیک را افزایش می دهد. قبل از رانندگی، فشار لاستیک خود را بررسی کنید. با این کار می توانید اطلاعات دقیقی از لاستیک خود به دست آورید تا اینکه زیر آفتاب رانندگی کنید. در تابستان، لازم است که فشار لاستیک مناسبی داشته باشید و از رانندگی با لاستیک هایی که باد زیادی دارند خودداری کنید.

خرید لاستیک از دکتر خودرو

دکتر خودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن،  لاستیک فالکن، لاستیک بارز  و لاستیک گلدستون ... در خدمت شماست. شما می توانید جهت دریافت قیمت روز لاستیک به سایت doctorkhodro.com مراجعه نماییدبرچسب ها: چه عواملی باعث پنچری لاستیک می شوند عواملی که باعث پنچر شدن می شوند میخ، شیشه باعث پنچری لاستیک می شوند گرما باعث پنچری لاستیک می شود. باد زیاد لاستیک باعث پنچری لاستیک می شود. خرید لاستیک قیمت لاستیک لاستیک ایرانی علت پنچر شدن لاستیک نو حرکت با لاستیک پنچر چگونه از پنچر شدن لاستیک جلوگیری کنیم؟ پنچری لاستیک لاستیک پنچر شده تشخیص پنچری لاستیک شرایط بد جاده باعث پنچری لاستیک می شود ساییدگی و پارگی لاستیک باعث پنچری آن می شود. نشت والف نشت والف و پنچری لاستیک تورم نامناسب لاستیک تورم نامناسب لاستیک و پنچری آن گرما و پنچری لاستیک

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل