فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب
تلفن دفتر : 33497159 021 - 09122001244
×
بخش مقایسه

لاستیک خودرو را تعویض کنیم یا تعمیر؟

1399/4/25


لاستیک خودرو را تعویض کنیم یا تعمیر؟: اگر لاستیک خودرو به درستی کار نکند، رانندگان نمی توانند ماشین خود را به خوبی کنترل کنند و به راحتی تصادف می کنند. با این وجود، صرف نظر از نقش مهمی که لاستیک ها برای سلامتی و امنیت ما ایفا می کنند، تعویض لاستیک هزینه بر و گران است. سوالی که رانندگان بیشتر مواقع با آن رو به رو هستند، این است که چه زمانی باید لاستیک های خودروی خود را تعویض و چه زمانی تعمیر کنند؟

چه زمانی لاستیک ماشین تعمیر شود؟

  • اگر تنها روی آج لاستیک خراب شده است و نیازی به تعمیر دیواره ها نیست، لاستیک می تواند تعمیر شود.

  • در صورت سوراخ شدن و پنچر شدن و زمانی که سوراخی که ایجاد شده بزرگتر از شش میلی متر نباشد می توان لاستیک را تعمیر کرد. برای تعمیر آن، جهت بازرسی دقیق تر باید از چرخ درآورده شود. سپس سوراخ از داخل باید وصله گرفته شود تا آستری مهر و موم شود. وصله گرفتن تنها ریسک پذیر است به این دلیل که از چرخ درنیاورده شده و بررسی مناسبی انجام نگرفته و وصله می تواند از جای خود درآید.
  • در صورتی که خودروی شما به خاطر یک سوراخ کوچک پنچر شده باشد، می تواند تعویض شود. و اگر به دلیل ساییدگی آج، پنچر شده باشد باید تعویض شود.

لاستیک ماشین چه زمانی باید تعویض شود؟

  • لاستیک ماشین زمانی که شاخص ساییدگی آج لاستیک مشخص است، باید تعویض شود. درواقع این خطی است که عمود بر آج لاستیک است.

  • زمانی که قسمت داخلی و خارجی دیواره لاستیک را می بینید و هر نوع فلزی مشخص است، قبل از اینکه قسمت فلزی لاستیک جدا شود و کنترل خودرو از دست برود، لاستیک ماشین باید فورا تعویض شود.
  • لاستیک در صورتی که سوراخ های زیادی داشته باشد و این سوراخ ها نزدیک به هم باشند، نمی تواند تعمیر شود.

در صورتی که عمر لاستیک بیش از 6 سال باشد چه کار باید کرد؟

افرادی که خودروهای خود را به ندرت و تنها در آخر هفته ها استفاده می کنند، احتمالا باید لاستیک خود را عوض کنند حتی اگر آسیبی ندیده باشند یا آج لاستیک ساییده نشده باشد. با گذر عمر لاستیک، قسمت لاستیکی آن از بین می رود و ترک می خورد، درست مثل زمانی که یک کش لاستیکی برای مدت طولانی درون کمد می ماند و بسط داده می شود و گشاد می شود. بنابراین اگر می دانید که لاستیک های شما بیشتر از شش یا هفت سال دارند، آن ها را برای ترک خوردگی لاستیک بررسی کنید. متشابها، یک ذره بین بردارید و قسمت های آج لاستیک را ببینید. اگر هیچ گونه خرابی بر روی آن نمی بینید ولی می دانید که عمرشان بیشتر از 6 سال است، آنگاه باید توسط یک متخصص حرفه ای بررسی شود.

خرید لاستیک از دکتر خودرو

دکتر خودرو متشکل از مجموعه فروشگاه های تعویض لاستیک می باشد و در هر نقطه ای که شما بخواهید برای خرید لاستیک و نصب انواع لاستیک ميشلن،  لاستیک فالکن، لاستیک بارز  و لاستیک گلدستون ... در خدمت شماست. شما می توانید جهت دریافت قیمت روز لاستیک به سایت doctorkhodro.com مراجعه نمایید

 برچسب ها: تعویض لاستیک در محل تعویض لاستیک نو با کهنه تعویض لاستیک خودرو تعویض لاستیک پنچر تعویض لاستیک جلو و عقب روش تعویض لاستیک قیمت تعویض لاستیک تعویض لاستیک های جلو با عقب تعویض لاستیک های عقب و جلو تعویض لاستیک ها تعویض لاستیک های ماشین نحوه ی تعویض لاستیک لاستیک مایشن را چگونه عوض کنیم؟ چه زمانی لاستیک ماشین را عوض کنیم؟ لاستیک خودرو قیمت لاستیک خودرو قیمت لاستیک در دکتر خودرو تعمیر لاستیک اتومبیل انواع تعمیر لاستیک تعمیر برامدگی لاستیک تعمیر لاستیک خودرو

آخرین محصولات

نا موجود

لاستیک میشلن 205/55R 16 گل Energy Saver Plus

تولید کننده میشلن
کشور آلمان
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

نا موجود

لاستیک میشلن 215/55R 16 گل PRIMACY HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1245000تومان

لاستیک میشلن 255/55R 18 گل LATITUDE Tour HP

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل

535000تومان

لاستیک میشلن 235/55R 17 گل Primacy 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

1035000تومان

لاستیک میشلن 245/40R 19 گل Pilot Sport 3

تولید کننده میشلن
کشور ایتالیا
سال تولید(میلادی): 2016
تابستانی

600000تومان

لاستیک میشلن 225/45R 17 گل PILOT SPORT 4

تولید کننده میشلن
کشور اسپانیا
سال تولید(میلادی): 2016
چهار فصل